Z roka 2008

Začíname aportovať a obraňovať

23.11.2008 12:31

Keď sme sa dnes vybrali na cvičisko, snežilo. Ako sme tam prišli, bolo celé biele a psy tam bolo veľmi dobre vidno.

Po cvičení nasledovala hra, zobrali sme na cvičisko pre zmenu uzol a na naše prekvapenie na neho Monty výborne reagoval. Konečne sa na cvičisku hral. A začali sme sa učiť aportovať.
Zobrali sme drevenú činku, o ktorú Monty javil veľký záujem a snáď väčší ako na o všetky ostatné hračky. Aj ju aportoval. Raz alebo dvakrát sa mu ju podarilo aj priniesť.

Nakonci sa ešte robili obrany. Aby to Montymu šlo lepšie, sáčok s maškrtami sme položili pred neho. A hneď si jedlo začal brániť. Už aj štekal. Celkom mu to šlo.

Monty sa osmeľuje

27.07.2008 12:32

Dnes sa na cvičisku okrem základných povelov začalo učiť aj "Vstaň". Celkom to išlo a aj dlhodobé odloženie, ktoré trvalo cca 15 minút zvládol veľmi dobre. Na konci sa vždy ide na prekážky a Monty už chodí aj po rebríku, len na konci ho znesieme. A veľmi nás prekvapilo, keď sme ho na konci pustili, že nech sa ide pohrať, on si sám vyjde na rebrík úplne bezproblémovo do polovice a začal kukať, že kde asi sú páročky. Tak sme rýchlo pribehli a dokončili to s ním. A ešte lepšie bolo, že keď zišiel z rebríka, pre istotu vyšiel aj na kladinu. A páročiek zasa nikde. Zasa sme to dokončili a veľmi nás to potešilo, že už dokonca sám po tom prejde. Hojdačka mu už vôbec problém nerobí, skoro po nej prejde aj sám.

Nový tréning

22.06.2008 09:02

Pretože s Montym cvičí Kubo, ja sa na cvičisko chodím len pozerať. Ale zatiaľ to Montymu ide podľa mňa výborne. Dnes si skúšali privolanie s rušivými vplyvmi. Tie rušivé vplyvy boli asi také, že traja psovodi odišli pred psov a začali privolávať každý svojho, takže leteli traja pry naraz. No a ten prvý čo prišiel, šiel k pánovi. Druhý šiel za tým psom a Monty ako tretí za tým druhým psom :D. Ale ináč mu to privolanie ide dobre. Skúšali aj odloženie v ľahu. Po kladine, hojdačke už ide aj sám a začíname aj s rebríkom. A bolo zaujímavé aj to, že sa "cvičila" orientácia psa pri pánovi. Niektoré psíky sa hrali s inými (pretože všetci boli navoľno) ale Monty sa celkom držal pri pánovi aj na voľno. No, dnes to bolo zaujímavé.

Monty na kladine

15.06.2008 09:01

Dnes bol Monty na cvičisku. Okrem toho, že cvičil "K nohe!", "Sadni!", "Ľahni!", "Zostaň!", "Ku mne!", "Hľadaj!", atď, bol aj na kladine, hojdačke a rebríku. Raz, keď práve zišiel z kladiny sme si povedali, že poďme na rebrík. Ale Monty už aj bez maškrty jednoducho "rebrík nie" a išiel z druhej strany na kladinu. Bez všetkého. A už len ňuchal keď vyšiel hore, že kde je maškrta. Inak rebrík ešte len skúšame, dnes bol na ňom Monty prvý krát. Aj tunely už nie sú žiadny problém. A keď má ísť z prvého tunela do druhého... vpochá sa tam cez stred kde je medzera.

Stretko s Dakarou

25.05.2008 09:01

Dnes bol Monty na cvičisku. Cvičí s ním Jakub a ide im to fakt super. Nechcem ho prechváliť, ale Monty tam hádam jediný (a ako aj najmladší) vedel sám pribehnúť s predsadnutím. Monty sa tam aj  naučil ako sa má učiť chôdza pri nohe bez vodítka, ako hľadať a pod. Zoznámil sa s rôznymi psíkmi, bol sa ochladiť v potoku a nakoniec si vyskúšal kladinu. Už mu to ide lepšie ako predtým. A stretli sme tam aj Dakaru.

Po prvý krát na cvičisku

11.05.2008 09:00

V nedeľu sme boli prvý krát na cvičisku, kde si Monty vyskúšal Sadni, ľahni, chodenie po kladine, zo začiatku na ňu moc ísť nechcel ale potom sa osmelil a za páročkou priam "vyšplhal" až do stredu kladiny. Druhýkrát šiel cez tunel a poobede bol na prechádzke s Dakarou. Tí dvaja si to užili! Ešte teraz večer sme ho vyčesávali z bahna... :)