23.7.09 - Keďže je leto, využívame to na prechádzky k vode. Často sa vykúpe v spoločnosti iných psíkov, napríklad minule to boli 2 retrieverky, ktoré cvičili, prinášali aport z vody. A to Monty nemohol nechať "len tak", skočil k nim a silou-mocou chcel za nimi doplávať, čo si jedna z nich vysvetlila tak, že jej chce zobrať aport, tak mu dala jemne najavo, čo si o tom myslí :). Chodíme k priehradám, potokom, často pri prechádzke tečie voda neustále. Najradšej má, keď tam môže niečo loviť, je mu jedno, či je to papek alebo aj kamienok. Cez deň mu je strašne teplo, tak mu to len prospeje a do vody sa nevýslovne teší. Niekedy sa snaží do tej vody ľahnúť, v polovici to však zdá a radšej čľaptá ďalej. Inak, doma nás "ochraňuje" pred hmyzom, chodí kontrolovať okolo domu, či nelezú mravce, čo si odniesli niektoré steny :) a niekedy aj kvety, totiž keď je v nich napr. čmeliak, to musí ísť preč, nemôžme tu mať hmyz :D. Začína riadne strážiť, niekedy sa predvádza keď prídeme domov, asi tak, že "aha, ja viem štekať" a šteká po ulici aj keď tam nič nie je :). Je to jednoducho super spoločník.

18.6.09 - Máme výbornú správu, Monty má DBK A/A.

3.5.09 - Nedávno bol Monty na klubovej výstave v Bojniciach. V triede mladých ich bolo 12 a z toho len 4 dostali Výbornú. Monty aj spolu s ostatnými súrodencami dostal VD, Cortina dostala titul res.CAC. Gratulujeme. Fotky nájdete tu. Posudok tu.

            Ešte predtým sme na záhrade nafotili pár fotiek pri prvom "stolovaní" vonku.

            No a ešte sme Montyho v piatok prvýkrát vykúpali a umyli šampónom. Už začínal "trochu" smrdieť a navyše sa škrabal... mysleli sme, že to bude zvládať horšie, ale on stál na mieste, mamina ho šampónovala a on sa ešte pri tom stihol nakŕmiť desiatimi piškótami :)). Teraz má tú srsť na niektorých miestach ešte dosť nerovnomernú, pretože niektoré chlpy mu ešte nevypadli. A k tomu sa ešte včera "vyštveral" ku delu na Stráňach a vyššie sa osviežil vodou. Cestou späť sa opásaný trošku viac náhlil a tak sme zišli o čosi rýchlejšie :). Monty sa cestou hore ani nezačuchával, pekne šľapal. No a dnes po dlhšej dobe na cvičisku si po tom oddychu stihol našetriť na obranu pri dráždení a konečne mu začal ísť ´revír´.

15.4.09 - Monty už dve noci za sebou stretol na dvore ježka. Ale teraz sa už nechoval ako vtedy, keď ho stretol prvýkrát v piatich mesiacoch. Teraz ho už bral ako votrelca a zaumienil si, že nebude spať pokým ježa nezlikviduje. Odniesol ho do búdy a my sme sa zobudili na veľký štekot. Keď sme ho uvideli, ježa mal v papuli a najprv s ním kmácal a potom sa ho snažil odniesť von. Tak sme ježa odniesli. Len nechápeme, ako sa Montymu nič nestalo, papuľku má úplne v pohode. Potom ešte polhodinu chodil k bráne, či sa náhodou nevráti.

13.4.09 - Boli sme na túre na Martinské Hole.

10.4.09 - Dnes na prechádzke sme stretli fenku huskyho skríženú s čuvačom. Pekne sa po dlhej dobe s niekým aspoň vybehal, totiž všetci psy, ktorých teraz stretávame, po ňom buď štekajú alebo sa nechcú hrať a ignorujú ho. Cestou späť sme ešte stretli bieleho kráľovského pudla, ktorý patril nejakým "cudzincom" - asi nórom.

              Inak Monty doma na ´monty vyžeň muchy´ začne obiehať okolo domu a naháňať hmyz :), ako keby rozumel.

7.4.09 - Dňa 29.3.09 sme sa zúčastnili výstavy v Nitre. Monty dostal hodnotenie V4. Jeho triedu vyhral brat Everest, ktorému týmto aj gratulujeme. 

  • Ďalšie výsledky: 

Fidži - V2
Dakara - V3
Corálka - V2, rCAC
Cortina - V3

Všetkým gratulujeme. Fotky z výstavy neskôr.

Zároveň pridávame fotky z ešte predvýstavných dní.

28.2.09 - Po dlhšej dobe pridávame najnovšie fotky Montyho.

30.1.09 - Dnes oslavuje Monty aj jeho súrodenci z vrhu E prvý rok života. Prajeme im všetko najlepšie, hlavne veľa zdravia, lásky a úspechov či už na výstavách alebo na cvičisku. Fotky Montyho "tortičky" nájdete tu.

26.1.09 - Včera sme boli na výstave v Trenčíne. Monty bratov "na privítanie" musel ovrčať, nevieme síce prečo, ale keď stretne nejakého psa na prechádzke, ide sa sa ním dobre že nie roztrhnúť, aby sa pohral. V triede mladých sme boli šiesti az toho 4 boli z Kráľovskej stráže a dopadlo to takto: 

Everest - V1, CAJC
Aram z Kraje pestrého kamení - V2
Monty - V3
Emirat - V4
Eston - VD
Albert z Lašské brány - VD

Ďalej sa Kráľovskí strážnici držali takto: Dakara - V4 (trieda stredná), Corálka - V3 (trieda otvorená), Cortina - V1, CAC, CACIB, Afrika - V2, res.CAC, Fidži - VN3, Falko - VN4. 
Posudok // Fotky

22.1.09 - Jakub sa zbláznil. Odvčera chodí s Montym navoľno po uliciach a cvičí ho tam (ale zasa, prospieva mu to). Chodia tam ľudia, psy, autá... ale rožtek je silnejší.

21.1.09 - Po dlhšej dobe znovu aktualizujeme. Trénujeme na výstavu, ktorá sa bude konať 25. 1. v Trenčíne. Neboli sme na cvičisku, pretože sme boli chorí ale trénujeme doma a na prechádzkach. Monty sa už cekom pekne sústredí pri chôdzi pri nohe - kuká sa na nás. Taktiež to už vyzerá tak, že puberta už prechádza, je kľudnejší. Na hračky mu to už ide, niekedy je loptička pre ňho viac ako pamlsok. Pomaly už začíname s aportovaním, teda zatiaľ len s prinášaním, nič viac. Pri tom aportovaní a hraní ukazuje svoj veľký temperament, najradšej by bol, keby si po tú loptičku zabehol aj 20x... Už začína výborne strážiť, nikoho sa nebojí.

2.1.09 - Včerajšiu a dnešnú prechádzku máme zdokumentovanú, môžete sa na ňu pozrieť.

1.1.09 - Tak, máme za sebou Silvester a s ním aj prvý deň nového roka. Na naše prekvapenie ho Monty zvládol výborne. Vôbec sa petárd nejako nebál aj keď to práve u nás z mesta veľmi počuť. Monty šiel do búdy a tam vkľude spal až kým sme za ním neprišli. Dali sme mu preistotu ešte tabletky na kľud, ale nejako nezabrali a Monty bol úplne čulý. Keď bola polnoc, išli sme za ním vonku a Monty sa vtedy prejavil, keď sa od našej garáže začali odrážať ohňostroje, začal na odrazy štekať a vrčať - strážil pozemok :). A tie tabletky... zabrali až dnes ráno, tak bol Monty trošku malátnejší, ale už mu to prešlo. Prajeme Vám všetko dobré v novom roku.

28.12.08 - Dnes na cvičisku sa zas robila obrana, teda, skôr stráženie predmetov. Montymu to už šlo oveľa lepšie, sám od seba štekal a poriadne strážil. 
Poslušnosť mu šla pekne a na predvčerajšej stope šiel za pachom aj bez maškŕt.

25.12.08 - Monty má za sebou svoj prvý Štedrý deň spojený s rôznymi aktivitami. Najprv sa vyviezol výťahom, doma bol chvíľku v predsieni a nakoniec si tam dal aj večeru - kapustnicu. Ako predčasný darček dostal (konečne) kožu a veľmi si ju obľúbil. Na naše prekvapenie od rána snežilo a večer už bolo pekne "bielo". Aj tak sme sa s Montym vydali doobedu na prechádzku, spravil si stopu a poslušnosť. Vysielanie mu už celkom ide a pri stope nezdvihne hlavu od zeme. Ešte sa aj cestou späť po stope vráti. Dúfame, že jeho záujem neprestane.

23.12.08 - S Montym trénujeme vysielačku vpred s odložením. Už pochopil o čo ide a takisto predlžujeme stopu.
                Všetkým želáme Veselé Vianoce a Šťastný Nový rok. 
                

10.12.08 - Popridávané nové odkazy.

7.12.08 - Dnes na cvičisku už Monty robil obrany na kožu. Pridali sme fotky zo včerajšej prechádzky.  

24.11.08 - Pridané nové fotky.

23.11.08 - Boli sme na cvičisku.

19.11.08 - Objavujeme sneh.

14.11.08 - 7.11. sme sa rozhodli "zdokumentovať" Montyho lásku k jablkám:

- vylezie za nimi aj na búdu.

Skoro každý večer si donesie k dverám jablko a má ho tam do rána, poprípade si ho chodí odkladať do búdy..

Ostatné fotky nájdete TU.

7.11.08 - Už týždeň a pol s Montym trénujeme na prechádzkach stopu, ale ešte len začíname, s mnohými maškrtami. Monty je veľmi šikovný a pomaly sa vydáva za naším pachom.

Doma "kuše" na koberec a za nič na svete ho nechce pustiť. Tak dúfame, že mu to pôjde takto aj naďalej.

Pribudli aj fotky z Nitry - k videniu TU.

 

2.11.08 - Dnes sme sa zúčastnili výstavy v Nitre. V triede nás bolo 9 a Monty sa umiestnil na 1.mieste a dostal aj titul CAJC. Posudok nájdete TU.

Potom sme ešte Montymu dali dať vďaka p. Babíkovej spraviť fotky - pozrieť si ich môžte tu.

Výsledky z triedy mladých:

Emirat - V2

Everest - V3

Eston - V

Dakara v triede strednej dostala CAC a res.CACIB.

1.11.08 - Z Montyho sa stáva "chlap", značkuje a dvíha nohu. Vyzerá, že je z toho taký šťastný, že na prechádzke značkuje každý tretí strom (a to sme v lese).

Zajtra sa chystáme na výstavu do Nitry, kde sa stretnú všetci bratia.

30.10.08 - Dnes sme boli za tmy s Montym na prechádzke. Skoro stále sa pri nás držal, strážil si nás a bol viac ostražitejší ako zvyčajne. Stále si dával pozor aby nás nestratil a krásne poslúchal. Síce sme ho skoro vôbec nevideli, on nás áno a vždy nás našiel. Len raz sme ho stratili z dohľadu a privolali sme ho a videli sme Montyho siluetu ako sa rozvehol úplne opačným smerom - asi nás nevidel. Ale zakričali sme viackrát a pochopil kde sme.

29.10.08 - Odmerali sme Montyho, má tak cca 63-64 cm.

26.10.08 - Dnes sme boli na prechádzke v Necpaloch. Stretli sme tam Dakaru. Monty už je taký vysoký ako ona a už sú si celkom rovnocenný, len Monty si ešte trošku nechal :). Skvelo sa povyháňali a nakoniec sa Monty ešte stihol v niečom vyváľať, ale našťastie, nesmrdí.

Doobeda bol cvičák, kde sme každý trénovali osobitne poslušnosť - teda, bola rovnaká, len ostatní boli v odložení a vždy len jeden cvičil. Pán výcvikár ho veľmi pochválil.

19.10.08 - Boli sme na prechádzke.

18.10.08 - Cvičíme na výstavu

Postoj Postoj2

a hráme sa:

Labku 

Dnes na prechádzke sa Monty rozhodol ponaháňať vtáky aj za cenu, že nás vidieť nebude. Videl 3 motorky (šli vedľa neho) a jednu štvorkolku. Takisto aj traktor a hľadal mišky.

12.10.08 - Dnes sme na prechádzke znovu stretli Jollie (Barzojku). Ešte sme hádam nestretli takého psa (fenu), s ktorým by si Monty tak rozumel, ako s ňou. Keď sú spolu, sú strašne zlatí. Behajú, čo im sily stačia a nakoniec si vždy ľahne prvá Jollie. To Monty ju ubehá, nie ona jeho (cesta späť sa už neráta). Teraz spí ako "zarezaný".

11.10.08 - S Montym sa snažíme chodiť skoro každý deň na prechádzky. Tam sa vyšalie, vybehá a potom spí. Niekedy sme prekvapení, že poslúchne napríklad keď sme v lese privolanie pri cudzom psovi, ktorý je na voľno (barzojka). Boli od seba možno 7 metrov a Monty na prvý krát poslúchol.

Už si chodí trochu aj do búdy, len v noci spí stále pri dverách. Pomaly si na ňu už zvyká. Nosí si do nej hračky.

Cez víkend sme boli v Necpaloch na druhej strane. Je tam nádherne. Montyho sme tam pofotili a sú z toho krásne fotky. Len sme nefotili digitálnym.

2.10.08 - Dnes sme na prechádzke stretli BARZOJKU. Tá Montyho tak parádne vynaháňala, že v aute zaspal a spal až doteraz.

30.9.08 - Dnes má Monty aj jeho súrodenci presne 8 mesiacov. Ako "darček" dostal premiestnenie búdy bližšie k nám a už si na ňu zvyká. Dnes už by v nej aj zaspal, ale nečakane ho niekto vyrušil pri bráne a tak zdúchol.

23.9.08 - Montyho začína chytať puberta. Ešte sa však (našťastie) neprejavuje na neposlúchaní a ohluchnutí ale na demolátorstve. Keď príde nový kvet, do týždňa je po ňom. Ale jedna vec je v čom sa strašne zlepšil, prinášanie aportu. Strašne rád sa oň preťahuje a behá za ním a dokonca ho nosí k nám. Najradšej má pískaciu sliepku. Púšťať nám ale moc nechce, ale to ani nejako nechceme, skôr to, aby si to držal.

20.9.08 - Dnes trošku oneskorene pridávam fotky zo Zvodu mladých, Prázdninových prechádzok a dneskajška.

17.9.08 - Sú pridané nové odkazy.

              Dňa 16. septembra zomrel hovawart Artuš Hali Gali. Je nám to veľmi ľúto.

14.9.08 -  Dnes sme boli na cvičisku - už sme išli na deviatu cvičiť do strednej skupiny. Lenže okrem nás tam nik nebol, až na jedného nového psíka. Tak si trošku cvičili sami. Montymu to šlo. Na desiatu už prišli pokročilí. My sme tam ešte vtedy boli. Cvičili sme ešte 20 min s nimi a Montymu to šlo veľmi pekne, pri chôdzi pri nohe sa stále pozeral, s novými psami nebol žiadny problém. Po kladine už Monty doslova "lieta" a to isté platí aj o rebríku a hojdačke.

7.9.08 - Dnes sme boli na cvičisku. Monty sa veľmi zlepšil. Po prekážkach behá už aj sám a bez maškrty, moc sa zlepšil v obratoch pri nohe a trochu aj v odložení. Zaradili ho teda do skupiny pokročilej, do ktorej bol zaradený jediný z tej našej skupiny.

1.9.08 -  Včera, 31.8.08 sa konal Zvod Mladých a Bonitácia vo Varíne. Na zvode bolo dokopy asi 16 psov, pretože veľa sa dostavilo, aj keď neboli na tábore. My sme našťastie prišli na radu medzi prvými a nemuseli sme čakať do konca.

Zvodu sa z "E-čiek" zúčastnili: Emirat, Eston, Everest a náš Monty. Všetci dostali najlepšie hodnotenie - A.

O zvode viac TU.

30.8.08 - Zúčastnili sme sa Letného Výcvikového tábora vo Varíne.

28.8.08 - 24.8.2008 sme sa zúčastnili špeciálnej výstavy vo Varíne. Dostali sme známku VN. Posudok si môžete prezrieť TU.

Z Kráľovskej stráže sa umiestnili: Emirat na 4.mieste, Eston na 3.mieste a Everest na 2. Gratulujeme.

22.8.08 - Monty si v poslednej dobe začal upravovať záhradu podľa vlastného vkusu, nový kvietok sa mu zjavne nepáčil a tak ho trošku vytrhol a preniesol aj s koreňom. Radšej bude mať viac miesta na zahrabávanie svojich kostičiek. Máva teraz často lízacie nálady ako nikdy. Pri každej príležitosti líže. Snažíme sa s ním chodiť každý deň na prechádzky, na ktorých sa dokonale vybehá, poprípade ponaháňa vtáčiky. Dnes sa socializoval - stretli sme dokopy 6 malých detí, pretože sme zistili, že Montymu sa nepáči, keď malé deti pištia a tak. Tak sme spoznali veľa detičiek, každé ho chcelo hneď pohladkať, Monty sa s kľudom nechal a niekedy chcel aj olizkať. Krásne pláva vo vodičke, keď mu iba tá hlava trčí je strašne zlatý. Keď ideme do Necpál, ideme aj ďalej k takej riečke, do ktorej mu hádžeme kamene a on za tým skočí jeho charakteristický skok.

V nedeľu sa chystáme na Špeciálnu výstavu hovawartov do Varína a potom celý týždeň na tábor.

16.8.08 - Ako bolo v Bratislave, sa môžete dozvedieť vo Fotoreporte.

Fotky si môžete prezrieť TU.

Posudok si môžete prezrieť TU.

 

12.8.08 - S Montym sme sa dnes znova vybrali "ku delu". Vyjsť mu tam nerobí problémy (z nás je na tom asi najlepšie on), dávali sme mu napiť a nakoniec sme ho pohostili marhuľkami. Stretli sme veľa ľudí, Monty ich ignoroval, iba keď pri dele mala pani jedlo, to musel ísť okuknúť. Výlet bol podarený.

Doma sme zistili, že Monty si skoro všetko zahrabáva. Teda nie hlboko, ale predsa. Nájde jablko, zahrabe. Dostane kosť, po hodine obžierania zahrabe. A takto to na ďalší deň vyhrabe a žere ďalej. Zahrabáva dokonca aj slivky popadané. No, uschováva na horšie časy.

9.8.08 - Dnes na prechádzke sme stretli dokopy troch psov, na začiatku labradora s PP, s ktorým sa Monty vynaháňal. Má 13 mesiacov a už teraz boli s Montym na tom s výškou rovnako. Potom sme stretli boxera Atreya a (asi) dlhosrstého jazvečíka. So všetkými sa vynaháňal a potom nakoniec sme stretli veveričku, ktorú Monty zahliadol na kmeni stromu (bola celkom nízko) a Monty začal vyskakovať na strom a veveričku dohoniť.

5.8.08 - Dnes na prechádzke Skanzenom sme stetli p. Babíkovú s Gajkou, Cortinou, Afrikou a šteniatkami Fidži a Falkom. Monty bol vo svojom živle a hneď sa dal do toho, ako poškrtiť a poskákať Falka, nenechal ho na pokoji ceú prechádzku. Potom sa vykúpal v takom "väčšom potoku" a šli sme späť. Monty sa rozhodol, že pôjde s nami, no po 5 metroch sa šiel rozlúčiť, zas sa vrátil a zas rozlúčiť, no potom už šiel s nami.

3.8.08 -  Dnes sme boli na cvičisku. Prišla tam aj Montyho chovateľka s Fidži a Falkom. To sú krásavci. Chvíľku sme aj s nimi cvičili na syr a piškótky. Potrénovali sme trošku privolanie a Sadni, Ľahni. Monty si skúšal základnú poslušnosť, dnes bol trošku rozptýlený. Ale privolanie mu išlo. Po kladine už ide super, hojdačke tiež, rebrík mu už problém nerobí. Potom sa bol ospršiť v potoku a šli sme domov.

30.7.08 - V tento deň má Monty a jeho súrodenci z vrhu E presne polroka. Monty si ho vychutnal, ráno prechádzka, podvečer tortička.

Monty dorástol do tých 60 centimetrov a váži 30 kg.

Fotky ako si Monty pochutnával na tortičke môžete vidieť TU.

Video:

29.7.08 - Nový odkaz, chov. stanica Takavorakan.

28.7.08 - Montyho video z poslušnosti presúvam zo zložky "O Montym" do zložky "Fotky a videá".

27.7.08 - Dnes sme boli na prechádzke s Dakarou, Monty na začiatku predviedol svoje ľahnutie na diaľku (aj Dakarka) a potom sa hneď spoznali a dosýtosti sa vyšantili. Bolo im super.

27.7.08 - ...Monty sa osmeľuje....

25.7.08 - Dnes sme mali návštevu, prišla pani Babíková, Montyho chovateľka (chov. stanica Kráľovská stráž). Montík sa návšteve veľmi potešil a naučili sme sa ako ho odmerať, čiže naša mienka, že má Monty 64 cm sa zmenila na 59.

22.7.08 - Natočili sme video z poslušnosti. Točili sme 19.7.

LINK

 

22.7.08 - Dnes sme sa vybrali na túru na "hodinovku" (Stráne). Chodíme tam veľmi radi, ale s Montym sme tam boli prvýkrát. Ale o tom viac TU...

21.7.08 - Už vážime 29 kg.

21.7.08 - Tento víkend mal Monty o to, aby sa nenudil postarané. V sobotu sme boli po dlhej dobe na našom obľúbeno mieste, v Necpaloch. Najprv tam bola dosť vysoká tráva, ale o kúsok ďalej to už bolo super a Monty sa tam mal priam úžasne. Behal, skákal, a samozrejme, nechýbala ani Montyho pochúťka -požratie niekoľkých "hovienok", ktoré stihol uvidieť. Foťák sme nezobrali, ale bolo tam prekrásne. Po prechádzke sme sa vybrali do reštaurácie (teda skôr také niečo ako hostinec vonku), Montymu sme kúpili jahodovú zmrzlinu a keď dojedol, spokojne ležal, kým dojeme my. Bolo tam veľa ľudí (hlavne, ktorí jedli) tak sa Monty aspoň mal na čo kukať.

V nedeľu sme sa vybrali na nám doposiaľ neznáme miesto, ktoré sme obiavili v podstate len tak. Montymu tam bolo dobre, nám až tak moc nie pretože celú cestu tam boli ovädy a nakoniec začalo trošku pršať a tak sme sa vybrali do Snowlandu do "Humna". Monty tam bol jediný pes a tak bol Monty chvíľu stredom pozornosti. Deti si ho chceli pohladkať. Poslušne ležal pri nás a nakoniec sme sa z tohto socializačného víkendu vrátili domov. V tento deň sme foťák zobrali a tak fotky nájdete TU.

14.7.08 - Fotky z výstavy v Košiciach nájdete TU.

13.7.08 - Dnes sme boli na výstave v Košiciach. Monty bol sám v triede šteniat a dostal známku veľmi nádejný. Tak sme sa veľmi potešili.

Cortina sa umiestnila na druhom mieste.

Výstava sa nám veľmi páčila, bolo tam veľa "málovidených" plemien k obzeraniu, ako Írsky vlkodav, Bordeauxská doga, a veľa ďalších. Prostredie tam bolo veľmi pekné, veľký park, nechýbali ani jazierka.

Fotky pridám neskôr. Zatiaľ posudok:

Pes na svoj vek dobre vyvinutý, dobrá hlava, trošku prestavaná zadná partia, dobrá hĺbka hrudníka, správne zaúhlený, dobrý pohyb.

6.7.08 - Monty sa dnes so svojou "sesternicou" labradorkou vyčliapal v jazierku. Je hlboké 150 cm a nebol by to Monty, keby si aspoň jeden raz neskočil do vody z mostíka skokom "Najprv do najväčšej výšky-až potom čľup!". Zopár fotiek je v albume Vodník na prechádzke.

Potom sme sa ešte aj so "sesternicou" boli prejsť na krásnu lúku, kde sa tí dvaja vyšantili. Fotky sú v tom istom albume na konci.  

6.7.08 - Od dnešného dňa vieme, že Monty má rád ananásovú zmrzlinu :).

Viac fotiek TU

4.7.08 - Monty dnes už domenil zuby a už nemá žiadne mliečne.

1.7.08 - Dnes pred obedom sme Montyho zvážili, má 25 kg.

30.6.08 - Montyho doterajšia stránka takpovediac sekla. Nejdú pridávať aktuality ani nič iné. Takže táto stránka je Montyho nová a dúfam, že i posledná. Na staršiu stránku sa nedajú pridávať aktuality ani nič iné. Staré aktuality presúvam sem, teda sú pod týmto príspevkom.

Okrem toho sme včera boli pozrieť šteniatka z vrhu "F", sú krásne. Potom sme ešte s Montíkom boli na prechádzke, potrénovali,...

26.6.08 večer - Dnes podvečer som sa šla korčuľovať. Keď na mojich nohách Monty uvidel korčule, oňuchal si ich. Keď doňuchal, tak som sa pohla a vtedy Monty položil labku na korčuľu a začal štekať. Zrejme si myslel, že sú živé, keď ja sa na nich veziem... Vyšla som na ulicu, popremávala som sa pred plotom a keď som prišla späť, tak už Monty ani neštekol.

Takto spoznal korčule.

26.6.08 - Monty si buduje už dlhšie svoj vlastný denný režim. Už nespáva do deviatej ráno, ale sa zobudí o piatej a kuká, či tam mamina je, či nie. Foto zo spinkania - KUK.

Monty začína vymienať zúbky a s niektorými hračkami sa už ani nechce hrať. Tak sme mu spravili hračku - zviazali sme handru špagátikom. Od toho sa nevie odtrhnúť.

Niekoľko fotiek:

22.6.08 - Dnes ráno bol Monty na cvičisku. O tom si môžte prečítať TU.

Okrem toho sa poobede stretol so svojou kamoškou labradorkou a doma sa pohrali na záhrade. Ani na chvíľu sa neprestali hrať.

A podvečer sme s ním boli na prechádzke, na ktorej ešte nebol. Celú prechádzku tam tiekol potôčik, takže sa Monty aj napil aj pohral. Nakonci si do tej vody aj ľahol. A nebolo ani moc teplo, pretože sme boli v lese. Potrénovali sme si tam trošku a vybrali sa celý ufúľaný domov...

17.6.08 - Monty sa dnes zoznámil s včelou. Viac TU.

15.6.08 - Dnes bol Monty na cvičisku. Viac TU...

12.6.08 - Tak TU nájdete sľubované fotky Montyho.

10.6.08 - Dnes sme pofotili Montyho. Fotky budú ale až zajtra. Ten sa celý deň "rehoce" a s vyplazeným jazykom behá kde-príde a práve v "dobe fotenia" zvážnie alebo sa hýbe ako nikdy.

Včera večer sa Monty stretol s kamoškou z cvičiska - zlatou retrieverkou Zarou. Pobehali si po ulici, vyhrali sa spolu. Najkrajšie (aj najzaujímavejšie) bolo, ako sa Zara vždy postavila tak, aby jej Monty mohol hrýzť nohu a ona celá vysmiata len stojí a stojí... Monty ani odísť nechcel.

7.6.08 - Dnes sme boli s Montym na prechádzke pri vode. Chceli sme ísť k potoku kde aj šiel, ale potom si vybral priehradu. Trocha sme sa báli, lebo predsa, v takej hlbokej vode ešte nebol. Ale ten si z toho zjavne nič nerobil a zasa skákal "PUPKÁČA" a plával plával a plával... No, rodený plavec.

5.6.08 - Včera večer sme mali na záhrade návštevu. Viac tu.

1.6.08 - V piatok sme večer opekali. Monty bol pri tom, do ohňa našťastie nešiel ale zo špekačky si trošku dal. Vyskočíl na lavicu a hlavou ňuchal po stole. Tak sme zažili príjemný večer. Foto

31.5.08 - Dnes som založila tieto stránky. Monty už pôvodnú stránku mal, je TU. Okrem toho, trošku oneskorene ale predsa, sme dnes odvážili Montyho - má čistých 20 kg