Letný Výcvikový Tábor Varín

(25.8. - 31.8.2008)

S Montym sme sa zúčastnili Letného výcvikového tábora vo Varíne. Na začiatku - 24.8. bola ŠV hovawartov a potom sa už len cvičilo...

Čo sme robili na tábore?

1.deň

25.08.2008 13:59

Na začiatok tábora bola Špeciálna výstava. Tam získal Monty VN a išlo sa domov. Na ďalší deň sme už mali vycestovať na cestu do Varína.

Do tábora sme dochádzali.

V prvý deň sme prišli aj s Barborou a Dakarou. Ale Dakara sa začala hárať a tak bol Monty vedľa mňa na sedadle. Bolo to pre neho niečo nové. Dakarka zatiaľ spokojne ležkala v kufri. Dorazili sme o desiatej, pretože sme stáli v zápche. Ale Monty pekne odcvičil aj medzi inými psami. Výcvik začal o 9:30 a druhý bol až o pol šiestej. Medzitým sme boli aj s Dakarou 4 krát v potoku kde sa vyšantili, vynaháňali, vyčľapotali. Potom do potoka prišli aj Eston, Everest a Emirat. Večerné cvičenie spočívalo zo skupinového cvičenia a začiatkov obrán. Teda skôr kusania na látku. Monty na to kusal celý rád a ťahaaal a ťahaaal. Fotky nájdete TU

2.deň

26.08.2008 14:21

Dnes sa výcvik konal už o 7:30. Prebiehali "obrany". Monty, ako sa ukazuje, to má rád, hryzenie ho strašne baví. O 9:30 prebehla poslušnosť už v dvoch skupinách. Monty je tam s 15-mesačnými psíkmi a musím povedať, že zatiaľ sa javí dobre. Potom ešte prebehla ukážka zubov a meranie na zvod ako aj včera, Monty sa toho včera ešte trochu bál, dnes už to bolo oveľa lepšie. Dnes sme na večer nezostali, ale zajtra ideme na celý deň. Foták sme nebrali.

3.deň

28.08.2008 14:18

Dnes sme zostali na celý deň a oplatilo sa.

Ráno o pol ôsmej bola poslušnosť a o pol desiatej sa cvičilo na zvod a výstavy. Monty sa už "tej veci na meranie" nebojí, celkom pekne už dokáže stáť. Zuby ukazuje super, aj otvorí papuľku. Na "výstave" ho p.výcvikárka pochválila za postoj a zuby. Potom sme mali to šťastie robiť skupinku pri obranách a tak sme videli, ako to prebieha na bonitácii. Spoznali sme Catherine z Kraje Kalicha a Bravadu Moravia Diamond - Jessy. Večer už boli obrany, v ktorých sa Monty zlepšuje. Chápe boj o korisť a kuše doňho aj keď ho má pán figurant. Potom sa ešte preskúšalo Ľahnutie a z neho privolanie (bez povelu zostaň) a šlo sa domov. Fotky si môžete prezrieť TU.

4.deň

30.08.2008 09:23

Dnes tam bol iba Jakub a Monty sa správal vraj dobre, poslúchal. Prebiehala "výstava", "zvod mladých" a večer bola zaujímavá skupinová poslušnosť, na ktorej už nezostali.

5.deň

30.08.2008 09:24

Tento deň bol v podstate rovnaký ako tie predchádzajúce. Monty kusal na látku, poslúchal, trénovalo sa na výstavu aj na zvod, p.výcvikárka nám v niečom poradila a tak. Večer sa vyhlásili Skokani tábora:

Kategória poslušnosť: Arcus Aldeon

Kategória obrana: Aranea Krumlovské podzámčí

Gratulujeme.

V nedeľu sa ešte uskutoční Zvod mladých, na ktorý sa chystáme.

Fotky TU.